1 Mart 2019 İZMİR ALTILISI TAHMİNLERİ

İZMİR HİPODROMUNDA 6 KOŞULU BİR YARIŞ İZLEYECEĞİZ…

1. KOŞU  – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN İTİBAREN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların mücadelesiyle birlikte İZMİR’de ALTILI GANYAN için başlangıç startı verilecektir. 2100 metrelik kum pist üstünde gerçekleştirilecek olan yarışta; 1 – KOVADA idman pistinde üzerindeki durgunluğunu üzerinden attığını gözlemledigim bir safkandir. ön tarafta istediğini sprinti atip tempoyu koruyabilirse fotoya ulasmasını düşünüyorum.. favorimdir. Bu sıralar iyi bir form yakaliyan Kocaeli 1700 kum pist üzerinde koşan ve buradan BURSA ya giden 2000 kum pist üzerinde koşan ve ikinciliğe uzanan 2- NEŞETİM ve binicisi M.ÇİÇEK ile burada 1- KOVADA nın rakibi olacaktir ve 6- ÖZÇOCUK , 8- VELİAHTIM , 3- TUNÇ DEVRİ ve 9- BİLGELİ sablonlara eklenmesi gereken safkanlardir..

 2. KOŞU : 3 Yaşlı İngilizler katılacağı Handikap-15 koşusu ise 1400 metrelik kum pist üzerinde yapılacaktır… BEŞLİ GANYAN’ın başlangıç ayağını oluşturan bu yarışta; Formunda gelişme göstererek son yarıştığı 1200 kum pist üzerinde bekleme yapmasına rağmen ikinciliğe uzanarak sağlam sprint yaptğı ilgimi çekmedi değil 4- TÜRKNUR burada favorimdir. Burada 3- FINDIK KIRAN safkanı 4- TÜRKNUR un en yakın gördüğüm rakibidir. Sürati ile ilgimizi çeken 1- ANGELETTA , 2- BAHTIYARLI ve 5-CALLIENTE muhtemelen suratli gecicek olan bu koşuda bunlar rakip olarak gördğüğüm safkanlardır.

 3. KOŞU : 3 Yaşlı İngilizlerin 1900 metrelik kısa mesafeli kum pistte ki MAİDEN mücadelesiyle birlikte DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlar. Her yarışına bir öncekiden daha fazla katarak koşan safkan son olarak 1900 kum pist üzerinde ikinci olarak tamamladığı 24 Şubat Pazar günü İZMİR pistte fotoya ulasarak çok düzgün bir performans sergileyen 1- ATÇETER i banko olarak görüyorum ve tek olarak şablonlara ekliyorum..

 4. KOŞU : 4 ve Yukarı Arapların mücadelesi ile ÜÇLÜ GANYAN’ın başlangıç startı verilir. 1900 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek tamamen zorlu mücadelede; 2 – ÖZERDİNÇ , 4 – AGENOR ve 1 – AHMİN burada öncelikli olarak şablona yazılması gereken safkanlardir.. Sürprizi ise 5 – ERGİNSOY ve 3 – SELDANINOĞLU yapmaya yakın gördüğüm safkanlardan. Kuponlarınıza ekliyebilirsiniz..

 5. KOŞU : 4 ve Yukarı İngiliz safkanların Kısa Vade – 6 koşusu 1200 metrelik kısa mesafeli kum pist üzerinde  ekranlara gelecektir. Tabela ayağını oluşturan bu mücadelede; 7 at start verecektir.. İşin içinden cıkamadıgım bu tabela ayağında HEPSİ diyerek burayı kapatiyorum.. Her safkan birbirine yakın ve kısa mesafe olması beni korkutmasından dolayi hepsi diyerek sablonuma ekliyorum.. 

 6. KOŞU : İZMİR altılı ganyan programının kapanacak olan ayağına geldiğimizde ise Dört Yaşlı Arapların 1200 metrelik kısa mesafe olan kum pistte üzerinde ki ŞARTLI-3 koşusu ekranlara gelecektir.. Bir zamandir start almamasına rağmen bu grubun üzerinde bir kaliteye sahip olan safkan antremanlarına hız vererek 24 Şubat Pazar günü İZMİR de galobun her mesafesinde sağlıklı ve düzgün görünüm vermiştir. Burada jokeyide göz önünde bulundurursak Ö.YILDIRIM ile 8- MİRA MİRA fotoya ulasmasını beklediğim safkandir..

1. AYAK: 1 – 2 – 6 – 8 – 3 – 9
2. AYAK: 4 – 3 – 1 – 2 – 5
3. AYAK: 1- ATÇETER (BANKO)
4. AYAK: 2 – 4 – 1 – 5 -3
5. AYAK: HEPSİ
6. AYAK: 8- MİRA MİRA (BANKO)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir