1 MART 2019 – KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ

KOCAELİ KARTEPE HİPODROMUNDA 6 KOŞULU BİR YARIŞ İZLEYECEĞİZ…

1. KOŞU  – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN İTİBAREN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-13 mücadelesiyle birlikte İZMİT’de ALTILI GANYAN için başlangıç startı verilecektir. 1700 metrelik kum pist üstünde gerçekleştirilecek olan yarışta; 1 – CEASAR daha önce iki kez piste çıktığı jokeyi ile yine start alıyor. Önceki koşularına baktığımızda ikinciliklerle sahadan ayrılan CEASAR için bu defa şartlar aleyhine değil lehine durumda.. hem atı tanıyan binici hem de ideal grup olması büyük avantaj olarak gözüküyor. Tabii yine jokey etkeni burada çok önemli pozisyonda. Güvenemeyenler binici yönünden bir adım daha önde duran 4 – KUZEY HAMZA‘yı ekleyerek kafası rahat  bir şekilde koşuyu seyredebilirler.

 2. KOŞU : 4 Yaşlı Arapların katılacağı ŞARTLI-3/DHÖW koşusu ise 1400 metrelik kum pist üzerinde yapılacaktır… BEŞLİ GANYAN’ın başlangıç ayağını oluşturan bu yarışta; Sevdiği pist ve uzunlukta, grubun biraz üzerinde gördüğümüz 3 – LAZ OĞLUM verdiği start arasından etkilenip dengesini kaybetmez ise kazanmaya en yakın isim olarak duruyor… Eksik koşması halinde; 2 – KELEŞHAN , 5 – ÖVÜNÇCAN (11 ile eküri) , 6 – YOLKIRAN , 7 – NALEZEN ve 4 – YENİ KRAL hata affetmeyecek diğer şanslı safkanlardir.… 

 3. KOŞU : 3 Yaşlı İngilizlerin 1200 metrelik kısa mesafeli kum pistte ki ŞARTLI-4/Dişi mücadelesiyle birlikte DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlar. Tamamen riskli olarak gördüğüm bu koşuda safkanları ayırt edemiyorum.. Bu neden ile burayı HEPSİ diyerek kapatiyorum ve sablonuma ekliyorum..

 4. KOŞU : 4 Yaşlı Arap atların MAIDEN/DHÖW mücadelesi ile ÜÇLÜ GANYAN’ın başlangıç startı verilir. 1800 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek tamamen zorlu mücadelede; 4 – ŞAHIMSIN , 5 – TUMBULYALAZ ve 1 – AŞANBEY burada öncelikli olarak şablona yazılması gereken safkanlardir.. Sürprizi ise 3 – SÜMERİNOĞLU yapmaya yakın gördüğüm safkanlardan. Kuponlarınıza ekliyebilirsiniz..

 5. KOŞU : 4 ve Yukarı İngiliz safkanların KISA VADE-7 koşusu 2000 metrelik uzun mesafeli kum pist üzerinde  tvlere gelecektir. Tabela ayağını oluşturan bu mücadelede; 8 at start verecektir.. Koruduğu form ve sevebildiği kum pistte ve mesafede 2 – BEHRAMKALE uyumlu jokeyi M. GÜNDÜZELİ yönetiminde yine fotoya uzanmasını bekledigim safkandır. 

 6. KOŞU : Kocaeli altılı ganyan programının kapanacak olan ayağına geldiğimizde ise Dört ve Yukarı İngilizlerin 1200 metrelik kısa mesafe olan kum pistte üzerinde ki HANDİKAP-15 koşusunu izleyecegiz… Son koşusunda aynı kg ile 1400 metrelik mesafeyi 1.27.69 yapan rakibinin bir boy gerisinde kalan 1 – CAPTAIN STEEL koşudan ikinci olarak ayrılmıştı Şimdi uyumlu pilotu ile bir kez daha sahaya çıkan safkan fotoya ulasmasini gördüğümüz en yakın safkandir… Rakiplerini göz önünde bulunduruyor  olursak; 3 – WARM BLOODED , 6 – VOLKANIMSIN , 5 – QAVIY , 10 – WEST GROVE şeklindeki safkanlar gözükmektedir… 

 

  1. AYAK: 1 – CEASAR / 4
  2. AYAK: 3 – LAZ OĞLUM / 2 – 5 – 6 – 7 – 4
  3. AYAK: KAPALI (HEPSİ)
  4. AYAK: 4 – 5 – 1 / 3
  5. AYAK: 2 – BEHRAMKALE (TEK)
  6. AYAK: 1 – CAPTAIN STEEL / 3 – 6 – 5 – 10

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir